Yeni Diziler

Uyanış: Büyük Selçuklu

TRT’nin bu sezon iddialı yapımlarından “Uyanış: Büyük Selçuklu” yayınlanan ilk tanıtımları ile büyük merak uyandırdı. 28 Eylül Pazartesi akşamı izleyiciyle buluşacak dizinin hikayesi ve oyuncu kadrosu dikkat çekiyor.

Eşsiz bir medeniyetin inşa edildiği dönemi yansıtan “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisi, oyuncuları, kostümleri, tarihsel mekanları ve hikayesiyle dikkat çekiyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe yer alıyor.

Kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın öyküsü olan; Nizamülmülk, İmam Gazali, Ömer Hayyam, haşhaşiler, Hasan Sabbah ve Fatımileri’nde işleneyeceği dizide Sultan Melikşah ve Ahmed Sencer döneminin büyük ve ihtişamlı hikayesi ekranlara gelecek.

Gönül Dağı

TRT 1’in merakla beklenen bir diğer yeni dizisi Gönül Dağı, izleyenleri derinden etkileyecek güçlü öyküsü, Anadolu’nun güzelliklerini sergileyen muhteşem görüntülerinin yanı sıra usta oyuncu kadrosuyla da göz dolduracak.

Gönül Dağı dizisinin başrollerinde genç oyuncular Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan yer alıyor. Dizinin kadrosunda ayrıca Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüpoğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün yer alıyor.

Bozkırda hayallerinin peşinden koşarak tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin öyküsünü anlatan Gönül Dağı, Anadolu’nun eşsiz güzellikleriyle dolu Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Gönül Dağı, çok yakında TRT 1'de ekrana gelecek.

Kimsesizler Dizisi

Çok yakında Fox TV'de ekrana gelecek olan Kimsesizler dizisinin başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Burcu Özberk ve çocuk oyuncu Beren Gökyıldız yer alıyor. Dizide ayrıca Kübra Süzgün, Nilay Yeral ve Derinsu Akkuş gibi çocuk oyuncular da yer alıyor.

Bakım evinde kalan çocukarın hikayesinin anlatılacağı dizinin ilk tanıtımı tartışmalara neden oldu. Bazı izleyiciler tanıtıma sosyal medyadan tepki göstererek RtüK'e şikayette bulundu. Şikayetleri değerlendiren RTÜK, 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili inceleme başlattı.

Tartışmalara neden olan Kimseziler dizisi çok yakında Fox TV'de ekrana gelecek.

Şeref Sözü

Çarpıcı hikayesi, geniş oyuncu kadrosu ve görkemli setiyle ekranların yeni fenomeni olmayı hedefleyen ‘Şeref Sözü’ için 480 bin m2’lik bir ada dev bir platoya dönüştürüldü! 

 


‘Şeref Sözü’nün zengin oyuncu kadrosunda Tolgahan Sayışman, Sude Güler, Hülya Darcan, Aras Aydın, Meltem Gülenç, Öykü Çelik, Umut Kurt, Toprak Sağlam, Bülent Düzgünoğlu, Mert Yavuzcan, Hülya Şen, Nazlı Çetin, Sıla Korkmaz, Begüm Alınca, Sahra Gümüş, Görkem Türkeş yer alıyor.

İmkansız aşkların, ölümün kıyısından kurtulmuşların, Bir “Ada Masalı”nın ve şerefli olmanın hikayesinin anlatılacağı Şeref Sözü çok yakında Show TV'de ekrana gelecek.

Sadakatsiz Dizis 

Kanal D'de izleyici karşısına çıkacak olan Sadakatsiz dizisi BBC Studios’un ‘Doctor Foster’ isimli dizisinin Türkiye uyarlaması olacak. Dizide Cansu Dere ve Caner Cindoruk’a Melis Sezen ve Burak Sergen eşlik ediyor. Dizide ayrıca Özge Özder, Eren Vurdem, Yeliz Kuvancı, Hikmet Körmükçü, Olcay Yusufoğlu ve Nazlı Bulum gibi oyuncular yer alıyor.

Sadakatsiz dizisinin konusu ise şöyle: Asya, başarılı bir doktordur. Kocası Volkan harika bir eş ve oğulları Ali’ye şahane bir babadır. Üç kişilik çekirdek aile, hep huzur ve mutluluk dolu bir hayat yaşamışlardır.. Beyaz güller kadar saf bir ilişkidir Asya’nın gözünde yıllardır süren evlilikleri... Ta ki; Asya, Volkan’ın atkısındaki sarı uzun saç telini görene dek… 

 Sadakatsiz dizisi ilk bölümü ile 7 Ekim Çarşamba akşamı Kanal D'de ekrana gelecek.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.