Çifte Saadet Perihan Kimdir, Gerçek Adı Ne?

Fox TV'nin yeni komedi dizisi Çifte Saadet ana karakterlerinden birisi de Perihan. Çifte Saadet Perihan kimdir, Perihan karakterinin gerçek adı nedir merak edenler için bu yazımızda detayları bulabileceksiniz. Çifte Saadet Perihan'ın gerçek adı Şebnem Bozoklu'dur. Şebnem Bozoklu son olarak Ulan İstanbul adlı dizide Yaren karakteri ile izleyicilerle buluşmuş bu dizinin final yapması ile birlikte ekranlardan bir süre uzak kalmıştı. Şebnem Bozoklu Çifte Saadet Dizisi Perihan rolüyle yeniden sevenleriyle buluşacak.

Perihan, Konya Bozkır doğumlu, çalışkan, anaç, hamarat, tutumlu, kararlı, inatçı ve inançlı biridir. Evine ve ailesine bağlı tam bir Anadolu kadınıdır. Taşralı yaşam tarzını İstanbul’da da devam ettirmektedir. Müthiş yemekler yapar. Ev işlerinde son derece marifetlidir. Çocuklarına çok bağlıdır.
Çifte Saadet Perihan, Metin ile severek evlenmiş ve mutlu bir yuva kurmuşlardır. Çocukları ile birlikte mutlu mesut yaşarken Perihan bir arkadaşının nişanına katılmak için otobüs ile Bursa'ya doğru yola çıkar. Perihan'ın otobüsü kaza yapar. Kazadan sonra tüm aramalara rağmen Perihan bir türlü bulunamaz. Aradan zaman geçince Metin ve Ailesi Perihan'ın öldüğünü düşünür ve normal hayatlarına geri döner. Metin, Hülya'ya aşık olur ve Hülya ile yeniden bir evlilik yapar. Perihan 13 yıl sonra aniden çıkar gelir. Ailesine kavuşacak olmanın heyecanıyla yanıp tutuşurken evde tanımadığı yabancı kişilerle karşılaşınca şok olur. Metin yeniden evlenmiş üstüne üstlük bir de çocuk yapmıştır.
Başına gelen talihsizlik Perihan'ı yıldıramamıştır. Azimli bir kadındır. Metin'in ikinci karısı Hülya’dan nefret eder ve bu hayattaki tek amacı; onu evden göndermek ve yeniden evin tek patronu olmaktır. Bunun için her çareye başvurur. Evde sorunlar çıkarır, hacı hocaya büyüler ilaçlar yaptırır. Bunun gibi bir sürü faaliyette bulunur ama her seferinde yüzüne gözüne bulaştırırır, emeline bir türlü ulaşamaz. Çifte Saadet Perihan en büyük düşmanı Hülya'yı evden göndermenin bir yolunu bulacak mı izleyip göreceğiz.

Çifte Saadet Perihan ( Şebnem Bozoklu) Kimdir?


Fox Tv'nin yeni dizisi Çifte Saadet Perihan karakterini canlandıracak olan, Şebnem Bozoklu 25 Ağustos 1979 tarihinde Istanbul'da dünyaya gelmiştir. Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Baba tarafından Ispartalı; anne tarafından Mısır kökenli Siirtli bir ailenin çocuğudur. Anneannesinin, annesinin, teyzesinin bir araya geldiklerinde hep Arapça konuştuğunu bir röportajda belirtmiştir. Çift Moda'da tanışmıştır. Çocukluğu Suadiye'de geçmiştir. 1996'da Kadıköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü'ne başlayan Bozoklu, 2004'te oradan mezun oldu. Cesur Hemşire, Bizim Yenge, Canım Ailem ve Ulan İstanbul Şebnem Bozoklu'nun oynadığı dizilerden bazılarıdır. 2010 yılında  Emre İzer ile evlenmiştir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.