Çifte Saadet Hülya Kimdir, Gerçek Adı Ne?

Fox Tv ekranlarında başlayacak olan Çifte Saadet Dizisi Hülya karakteri ana tiplemelerden birisi. Çifte Saadet Hülya kimdir sorusunun cevabını bilmeyenler için Hülya karakterini oynayan oyuncunun gerçek adı Dolunay Soysert'tir. Daha önce bir çok dizide rol alan başarılı oyuncu Çifte Saadet dizisinde Metin'in yeni karısı Hülya'yı canlandıracak. Perihan'ın yıllar sonra ortaya çıkmasıyla Saadet ailesinin tüm düzeni alt üst olacak ve Metin iki karısı arasında bir seçime zorlanacaktır.

Hülya, Aslen Antalya doğumludur. İleri görüşlü, modern, bilinçli, dünyaya açık bir kadın olmakla birlikte Anaç, fedakar, cefakar, çalışkan ve hamarat biridir. Özgüveni yüksek, hayatla barışık bir kadındır. Modern bir kadın olmak için çabalamakta ve modayı da yakından takip etmektedir. Sabahları jogging yapmakta, her zaman garip dietler bulmaktadır. Spritüel olaylara ve karmaya inanmaktadır. Enerji ve sinerjiye önem verir. Burçlara da takıntılır. Fakat ailesi ve huzuru üzerine bir tehdit hissettiği zaman kendi tarzında bir savaşçıya dönüşür. Hülya doğru bildiği şeyi yapmaktan geri kalmayan biridir. Fakat nazik ve zarif mizacı sebebiyle duygularını tam olarak ifade etmekte zaman, zaman zorlanmaktadır.

Hülya'nın mutlu mesut süren evliliği Metin'in ve ailesinin öldü sandığı kayıp olan Perihan'ın bir gün apansız çıkıp gelmesiyle bir anda allak bullak olacaktır. Artık Metin iki kadın arasında kalacak ve bir seçim yapmaya zorlanacaktır. Hülya ile Perihan ise Metin'in gözüne girebilmek için bir birleriyle yarışır hale gelecektir.

Çifte Saadet Hülya (Dolunay Soysert) Kimdir?

Dolunay Soysert, 25 Mart 1973 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. Türk sinema ve dizi oyuncusu olarak bir çok yapımda başrol oynamıştır. Dolunay Soysert, orta ve lise eğitimini Özel Moda Koleji'nde bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. İstanbul Şehir Tiyatroları'nda çalışmıştır. Oyunculukla ilk tanışması Cumhuriyet filminde Latife Hanım'ı canlandırmasıyla olmuştur. Daha sonra Nebraska Üniversitesi, Drama ve Tiyatro Bölümü'nü bitirmiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nden döndükten sonra Sultan Makamı ve Omuz Omuza dizilerinde rol almıştır. Bir İstanbul Masalı, Bebeğim, Son Çıkış, Seddülbahir 32 Saat gibi sayısız dizide oynamıştır. Dolunay Soysert son olarak Fox Tv'de yayınlanan Çifte Saadet dizisinde Hülya karakterini canlandıracak.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.