Aşkopat Filmi Beğenildi

Bir komedi filmi daha karşımızda: Aşkopat izleyicisini kahkahaya boğabilmek için esip gürleyerek Edirne havasını alarak beyazperdeye geldi. Filmin başrollerinden Radyocu Afrikalı Ali Edirne’de bir ayda filmi çektiklerini söyleyerek “Ama bu süre benim 21 yıllık radyoculuk kariyerimle eşdeğerdi. Oyunculuk çok zor bir meslekmiş. En büyük desteği dostum Erkan Petekkaya' dan aldım” diye konuştu. Şarkıcı  Doğuş özel bir şey yaptıklarını söyleyerek “ sonuç gişeye nasıl yansıyacak merakla bekliyoruz. Ben oyunculuğa da devam edeceğim hatta yönetmenlikte aklımda olan bir şey” dedi.
Doğuşun geçtiğimiz aylarda nikah masasına oturduğu Azeri eşi  Xosqedem Hidayetqizi filmi eşiyle beraber izlediklerini söyleyerek “ Doğuş bu kadar muhteşem şarkılar yazıyorsa oyunculuğu da muhteşem olur zaten. Ben çok beğendim” dedi.
Aşkopat Filmi
Galaya katılan Alişan Mehmet Akbay ve Afrikalı Ali’nin müzik hayatında çok önemli isimler olduğunu belirterek “Ali Ağabey’e oyunculuk çok yakışmış. Bıyıklarda çok yakışmış. Sinema eleştirmeni değilim ama fragmandan gördüğüm kadarıyla çok güzel bir film olmuş” Aşk için yaptığınız bir çılgınlık oldu mu sorusuna Alişan “ var ama bu söylenmez. Zaten kimse beni aşk konusunda örnek almasın. Ben sınıfta kaldım” diye konuştu.

3 Nisan 2015 tarihinde vizyona gelen Aşkopat; yetimanede yetişmiş olan üç sıkı arkadaşın öyküsünü perdeye taşıyor. Emre, Salih ve Duman isimli bu üç sıkı dost, yetimhaneden kaçınca hayatları da hızla değişmeye başlar. Yetimhaneden beraber ayrıldıkları zamandan beri aralarındaki bağı hiç bir şartta koparmayan bu üç sıkı dost, yaptıkları yasa dışı işler nedeniyle enselenince soluğu mahkeme salonunda alırlar. Aşırı iyi niyetli ve saf olan Emre yaptıkları bütün yasa ışı işleri mahkemede tek tek anlatınca üç kafadar birer yıl hapis cezasına çarptırılır. Üç kafadar hapisten çıktıktan sonra artık yasa dışı işler yapmayacaklarına dair söz verdikten sonra farklı işler için kolları sıvarlar. Ne var ki girdikleri her işi ellerine yüzlerine bulaştırmaları da uzun sürmez. Üçlünün hayatı, Hadise isimli bir kız ile tanışmalarıyla birlikte hızlı bir şekilde değişmeye başlar. Bu şekilde uzayıp giden konu ile Aşkopat filmi izleyicisi karşı karşıya kalıyor. Başrolleri Yıldız Asyalı, Doğuş, Kral'dan tanıdığımız Afrikalı Ali ve tiyatrocu Teoman Gelmez' in paylaştığı Aşkopat, dramla çevrili bir romantik komedi örneği.

Blogger tarafından desteklenmektedir.