Yeşil Deniz Dizisi Oyuncuları, Konusu, Hikayesi

TRT 1'in yerel komedi dizisi Yeliş Deniz konusu ve Ege şivesi ile izleyicileri kendine bağladı. Samimi bir kasaba ortamında geçen dizide birbirini kardeş gibi seven dört sadıcın başından geçen komik hikaye anlatılıyor.

Yeşil Deniz Dizisi  Konusu - Hikayesi


Küçük bir kasabada yaşayan dört kafadar olan İsmail, Cemil, Emin ve Süleyman gariban bir hayat sürmektedir. Emin, Süleyman ve İsmail parasızlık yüzünden sevdikleri kızlarla kavuşamazlar. Cemil ise müezzinlik yaparak geçimini iyi kötü sağlar. Birbirlerine sadıç olarak seslenen bu dört kafadarın hayatı bir küp altın bulmalarıyla değişir. Altınları bulan sadıçlar bütün sorunların biteceğini sanırken asıl surunun yeni başladığını kısa sürede anlarlar. Altınları kimseye kaptırmadan nasıl bozduracaklarını araştıran sadıçlar bunun yolunu bir türlü bulamazlar. Altınları saklama işinde de pek becerikli olamayan sadıçların başı beladan kurtulmaz.

Yeşil Deniz Oyuncuları - Oyuncu Kadrosu Gerçek İsimleri


Burak Serdar Şanal - Radyocu İsmail
Öykü Çelik - Sedef
Melis Babadağ - Zümrüt
Mert Turak - Süleyman
Burak Alkaş - Müezzin Cemil
Ali Barkın - Emin
Şive Şenözen - Safiye
Semiha Bezek - Neşe
Elvan Dişli - Emine
Emin Gürsoy - Hicabi
Renan Bilek - Belediye Başkanı Hilmi
Zeynep Gülmez - Gülenay
Berke Acar - İsmail'in Kardeşi Ersin
Cemre Baysel - Gonca
ve Yener Gürsoy, Zafer Kırşan, Ahmet Somers, Yağız Çam, Aladdin Sakar, Nuri Gökaşan, Jale Aylanç

Yeşil Deniz Nerede Çekiliyor?


Ege şivesi ile çekilen komedi dizisi Yeşil Deniz'in çekimleri İzmir'in Ödemiş ilçesinin Birgi beldesinde yapılıyor.

Etiketler: Yeşil Deniz Dizisi, Yeşil Deniz Oyunucu Kadrosu, Yeşil Deniz Oyuncuları, Yeşil Deniz Dizisi Konusu ve Hikayesi, Yeşil Deniz Nerede Çekiliyor?, Yeşil Deniz Ne Zaman?, Yeşil Deniz Hangi Kanalda?, Yeşil Deniz Dizisi Fotoğrafları ve Resimleri, Gerçek Adı, Gerçek İsmi, Yeşil Deniz TRT 1, Yeşil Deniz Burak Serdar Şanal, Yeşil Deniz Melis Babadağ

Blogger tarafından desteklenmektedir.